1 kwietnia o godzinie 19:00, „U Wieniawy” zupełnie na serio, prawdziwie wiosenna uczta dla zmysłów – PRIMA SORT! Niech nam żyje 1… kwietnia!
Zapraszamy na jedyny taki wieczór w roku, wyjątkową kolację w połączeniu z idealnie dopasowanymi koktajlami na bazie Belvedere Single Estate Rye.

Specjalnie opracowane przez naszego Szefa Kuchni, Krzysztofa Kowalskiego, pięciodaniowe menu i do tego przygotowane specjalnie na ten wieczór przez Tomasza Źródłowskiego autorskie koktajle na bazie Belvedere Single Estate Rye. Koktajle, które wyraźnie ilustrują wpływ terroir na smak żyta Dańkowskiego Diamond.

W degustacji zestawimy obok siebie: BELVEDERE SINGLE ESTATE RYE SMOGÓRY FOREST i BELVEDERE SINGLE ESTATE RYE BARTĘŻEK LAKE pochodzące z pojedynczych parceli, położonych w dwóch, różnych regionach Polski.
Tomasz Źródłowski, ambasador marki Belvedere będzie również gospodarzem wieczornego spotkania i naszym przewodnikiem po świecie wyszukanych koktajli.

Kolację otworzy Amuse Buche:
👉 Zawijaniec generalski – sakiewka z nadzieniem z raków podana z kwaśną śmietaną i konfiturą z pomidorów i opracowany do tego koktajl Belvedere Bartężek / Oliwa Selerowa

Przystawki zimne (do wyboru):
👉 Śledź w oleju lnianym wraz z koktajlem Belvedere Bartężek / Kwaśna Śmietana / Czarnuszka / Orzech Włoski
👉 Tatar z Pomidorów z kaparami i szalotką oraz koktajl Belvedere Smogóry / Słone Masło / Pieprz Synczuański / Bianco Wermut

Przystawka na ciepło:
👉 Foie Gras smażone w destylacie z jabłek, podane na brioche z konfiturą śliwkową, a do tego koktajl Belvedere Smogóry / Kombucha z Zielonej Herbaty / Mleczna Czekolada

Dania główne (do wyboru):
👉 De Volaille z puree ziemniaczanym i marchewką z groszkiem wraz z koktajlem Belvedere Smogóry / Kompot z doprawionych wiśni
👉 Sztuka mięsa w rosole podana z koktajlem Belvedere Smogóry / Lubczyk / Marchewka / Pieprz Czarny

Ucztę zwieńczy deser:
👉 Ptasie mleczko z truskawkami w towarzystwie koktajlu Belvedere Bartężek / Kawa Zbożowa / Śmietana

Niezobowiązująca atmosfera w połączeniu z doskonałą kuchnią i koktajlami, a do tego liczne anegdoty i opowieści… Tego wiosennego wieczoru nie może Cię zabraknąć!
Ktoś kiedyś powiedział, że wiosna to cudowne przypomnienie, jak piękna może być zmiana. My przypomnimy, że równie pięknie i smacznie można się nią delektować.

Zapraszamy serdecznie!

Koszt tej wyjątkowej kolacji, to 299 zł od osoby. PRIMA SORT!

Zapraszamy do rezerwacji stolików:
telefon kontaktowy: +48 573 000 526
e-mail: biuro@uwieniawy.pl
lub uwieniawy.pl/rezerwacje

Adres: Restauracja „U Wieniawy”, Pl. Piłsudskiego 9, Warszawa
Termin: 1 kwietnia 2023, godzina 19:00