Dzisiaj wizyta w restauracji to już nie tylko okazja do spróbowania pysznych potraw czy spotkania z rodziną. Chodzimy też do nich na spotkania biznesowe, kolacje z potencjalnymi klientami czy obiady ze współpracownikami. Jak jednak wybrać restauracje na takie spotkanie?

Klimat restauracji powinien odpowiadać randze spotkania

Głośne i przepełnione restauracje, w których panuje wieczny harmider i gra głośna muzyka mogą być świetne na spotkania ze znajomymi, jednak nie sprawdzą się na spotkania biznesowe. Miejsce, które wybierzemy, powinno być bardziej stonowane i zapewniać warunki do spokojnej rozmowy. Nie powinno być w nim zbyt tłoczno, ponieważ niektóre rozmowy biznesowe wymagają pewnej prywatności. Ważna jest też profesjonalna obsługa, która wie, kiedy jest potrzebna, a kiedy powinna gościom dać chwilę dla siebie. Restauracja powinna mieć też pewną powagę – kącik do zabawy dla dzieci może niekoniecznie sprzyjać profesjonalnym rozmowom. Ważny jest też odpowiedni wystrój, który wygląda elegancko, nie jest zagracony i nie przestawia zabawnych zdjęć i napisów na ścianach.

Istotne jest też położenie restauracji, najlepiej gdyby była ona położona w centrum miasta, w łatwo dostępnym miejscu. W ten sposób klienci czy partnerzy biznesowi z innych miast nie będą mieli problemu z dotarciem na miejsce i z powrotem do hotelu.

Wybierz restaurację z menu, które odpowiada wszystkim

Chociaż znamy gusta kulinarne rodziny, czy przyjaciół, to z partnerami biznesowymi możemy mieć większy problem. Jeżeli nie wiemy, jaki rodzaj kuchni lubią, to najlepiej wybrać restaurację z „bezpiecznym” menu. Jakie jest to menu? Takie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i które zawiera potrawy, które zna każdy z nas. Wybór restauracji z sushi czy kuchnią tajską może być problematyczny, ponieważ nie każdy przepada za egzotycznymi potrawami.

Z kolei potrawy takie jak pierogi, tradycyjne zupy, dobre mięsa i ryby zna i kocha każdy z nas. Dlatego zamiast na siłę imponować naszymi światowymi gustami, lepiej postawić na klasykę, która przypadnie do gustu każdemu. Dodatkowo upewnijmy się, że restauracja posiada opcje wegetariańskie, ponieważ nigdy nie wiemy, jakie preferencje żywieniowe ma nasz partner biznesowy czy klient. Dlatego dobrze, żeby menu oferowało kilka różnych propozycji i rodzajów dań.

Pokaż swój dobry gust poprzez restaurację, którą wybierzesz

Zazwyczaj zapraszając kogoś do restauracji w celu biznesowym, chcemy im zaimponować. Czy jest to potencjalny klient, czy partner biznesowy, chcemy pokazać, że mamy dobry gust i można polegać na naszych rekomendacjach. Dlatego warto wybrać miejsce, które zaoferuje naszym gościom coś więcej, niż zwykły posiłek. Może potrawy, których nie znajdą nigdzie indziej, niepowtarzalny wystrój albo profesjonalną obsługę.

Pamiętajmy, że spotkania biznesowe nie zawsze muszą być formalne. Może to być również opijanie podpisanej umowy. Dlatego oprócz menu, zwróćmy też uwagę na ofertę trunków. Powinna być ona szeroka i zapewniać znane i lubiane pozycje, ale też takie, które mogą czymś zaskoczyć.

Restauracja u Wieniawy to miejsce, które spełnia wszystkie powyższe warunki, a do tego zapewnia „coś ekstra”. Elegancki klimat restauracji będzie idealny na spotkanie biznesowe. Dzięki takiemu wyborowi zapewnimy naszym gościom niepowtarzalną okazję spróbowania kuchni oficerskiej z czasów 20-lecia międzywojennego. Autorskie menu docenią zarówno polscy, jak i zagraniczni partnerzy biznesowi. Dania są dopracowane i składają się z najwyższej jakości składników. Dyskretna obsługa pozwoli na odbycie poważnych rozmów, a odosobnione loże zapewnią dodatkową prywatność. Wykwintne i pięknie podane potrawy w towarzystwie najlepszych alkoholi razem sprawią, że całe spotkanie przebiegnie na pewno w dobrych humorach, a my zostawimy po sobie wrażenie znawców dobrych miejsc. Takie spotkanie biznesowe na pewno będzie bardzo owocne, zarówno pod względem profesjonalnym, jak i kulinarnym. Nasi goście na pewno będą tu jeszcze chcieli wrócić.