W czasach kiedy na każdej ulicy mamy kilkadziesiąt restauracji, naprawdę ciężko poznać taką, która wyróżnia się poziomem. Nazywamy ją restauracją Premium – co to jednak oznacza?

Restauracja Premium wyróżnia się przemyślanym i spójnym menu

Otwieramy menu, a tam burgery, pizze, kuchnia tajska i schabowy. Takiego menu na pewno nie znajdziemy w restauracji Premium. W takim miejscu najlepsi szefowie kuchni tworzą dania, które opowiadają pewną historię – nawiązują do pewnego okresu w dziejach albo miejsca na świecie. Wszystkie potrawy dobrze się ze sobą komponują i bazują na produktach z danego rejonu albo kraju.

Szefowie kuchni w Restauracji u Wieniawy stworzyli menu, które przypomina gościom o czasach przedwojennych. Wtedy na stołach gościły mięsa jak cynaderki, kaczka, polędwica. Zgodnie z polską tradycją na stole nie mogło oczywiście zabraknąć grochówki, pierogów i tatara. Całe menu pozwoli na spróbowanie potraw i smaków, które dzisiaj są już rzadko spotykane, a opowiadają o tak ważnym okresie w naszej historii, również też kulinarnej.

Klasa Premium to uczta nie tylko dla podniebienia, ale też dla oczu

Restaurację na wysokim poziomie rozpoznamy po tym, jak wygląda jedzenie na naszym talerzu. Jeśli po tym jak kelner postawi przed nami danie, spędzamy chwilę, wodząc oczami po elementach naszego dania i dekoracji – wiemy, że jesteśmy w dobrym miejscu. Zapachy są jednak zbyt apetyczne, żeby poprzestać tylko na patrzeniu i szybko sięgamy po sztućce.

Walory estetyczne to jednak nie tylko podanie dania. Liczy się też wystrój sali, w której je spożywamy. Restauracja wysokiej klasy dba o komfort gości pod każdym względem: dobranie kolorów, subtelne oświetlenie, sztuka na ścianach, nawiązanie dekoracjami do motywu restauracji i menu. Wszystkie te elementy składają się na nasze odczucia i sposób, w jaki się czujemy, kiedy przebywamy w miejscu klasy Premium.

Wykwalifikowana obsługa to wisienka na torcie

Chociaż do restauracji idziemy głównie dla przeżycia kulinarnego, to o naszym komforcie w znacznym stopniu decyduje obsługa. Kulturalni i przyjacielscy kelnerzy potrafią umilić nam całe doświadczenie. W restauracji Premium obsługa powinna być dostępna zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujemy, ale w czasie, kiedy delektujemy się posiłkiem i cieszymy naszym towarzystwem, powinni usunąć się w przysłowiowy cień.

Wykwalifikowany personel zawsze chętnie odpowie też na nasze pytania dotyczące dań i ich historii. Wszelkie kwestie dotyczące składników danego dania, z czym najlepiej je połączyć i jaki trunek do niego dobrać, powinien rozwiązać profesjonalny kelner. Jego wiedza i humor może nam urozmaicić całą wizytę.

Restauracja Premium musi zaoferować nam „coś ekstra”

Pyszne jedzenie i przyjemna atmosfera to ważne czynniki, żeby restauracja wyróżniała się jednak na tle innych, musi zaoferować swoim gościom coś jeszcze. Co? Na to pytanie nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Mogą to być specjalne wydarzenia albo produkty, których goście nie znajdą nigdzie indziej. Dlatego właśnie Restauracja u Wieniawy oferuje gościom nalewki własnej roboty. Do wyboru są te znane i lubiane, np. Imbirowa albo Rabarbarówka, ale też te oryginalne – Orzechówka Marszałka albo Geranium.

Restauracja u Wieniawy organizuje też gotowanie na żywo. Od środy do niedzieli goście mogą podziwiać, jak kucharze restauracji przygotowują na ich oczach dania bazujące na świeżych produktach. Potrawy przygotowywane na naszych oczach jeszcze zaostrzają apetyt. Regularnie organizowane są też wydarzenia, podczas których goście mogą liczyć na coś więcej, niż tylko jedzenie – na zabawę. Podczas uroczystego rautu z okazji urodzin generała Wieniawy-Długoszewskiego nasi goście mogli spróbować niepowtarzalnego menu połączonego z wyśmienitymi trunkami. Całość umilał dancing przy rytmach muzyki 20-lecia międzywojennego.

To właśnie troska o gości i dbałość o to, żeby ich doświadczenie w restauracji było niezapomniane, wyróżnia restaurację Premium. Chociaż każda z nich może pracować na ten tytuł na swój sposób, to efekt powinien być taki sam – uśmiechnięci goście, którzy już wychodząc, myślą o kolejnej wizycie.