Jesteś tym, co jesz! Nie bez powodu tak się mówi. Jedzenie ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale na nasz cały organizm.  Bogata w składniki odżywcze dieta pozwala wykorzystywać jego możliwości w 100 procentach. Jeszcze lepszy wynik możemy osiągnąć, trenując. Połączenie diety i regularnej aktywności fizycznej gwarantuje większy komfort życia mimo upływu lat i nieuchronnego starzenia się. Sprawi to, że będziemy zdrowsi, a w zdrowym ciele zdrowy duch… i szczęśliwy.

Jedzenie powoduje optymizm

Jeżeli nasza dieta będzie uzupełniana o produkty zawierające kreatynę, witaminę D czy cenne aminokwasy, to ilość endorfin wytwarzanych przez nasz organizm, istotnie się zwiększy. Powoduje to większy optymizm, a co za tym idzie większe szczęście. Odwrotny skutek ma niestety cukier, który zamiast dawać pozytywne myślenie, sprawia, że z czasem stajemy się bardziej podatni na stres i stany depresyjne. By temu zapobiec, warto wykluczyć go ze swojej diety.

Lepsza kondycja fizyczna i psychiczna

Jedząc zdrowe jedzenie, poprawiamy naszą kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Dobre odżywianie pozwala nam zachować prawidłową masę ciała, a ma to ogromny wpływ na nasz stan i samopoczucie. Niektóre składniki znacząco wspierają na przykład pracę naszego serca, płuc czy komórek nerwowych, a to przekłada się. na lepszą wydolność oddechową i większą odporność psychiczną w życiu codziennym. Zawarte w produktach kwasy omega-3 i tłuszcze nienasycone usprawniają pracę naszego mózgu, zwiększając zdolność do koncentracji i zapamiętywania różnego rodzaju informacji. To wszystko przekłada się na lepszą efektywność pracy i wykonywanych działań,
a za tym idą większe sukcesy zawodowe lub prywatne.

Zdrowe jedzenie – zdrowy wygląd

Kolejny aspekt zdrowej diety, który może spowodować nasze szczęście, to lepszy wygląd. Spożywanie warzyw i owoców, które zawierają mnóstwo witamin i minerałów, wpływa korzystnie na stan naszej skóry, która staje się napięta. Nawadniając przy tym nasz organizm, sprawimy, że będzie także odpowiednio nawilżona. Przy zbilansowanej diecie, pozbywamy się problemu łamliwych paznokci czy wypadających, przesuszonych włosów. Co więcej, antyoksydanty zawarte w zdrowych produktach spożywczych opóźniają znacząco procesy starzenia.

Produkty, których jedzenie przynosi szczęście

Czekolada, szczególnie ta, w której ilość kakao jest większa niż 50%. Zawarta w niej teobromina pobudza pracę serca, obkurcza naczynia krwionośne, a regularnie przyjmowana wpływa także pozytywnie na kondycję fizyczną. Dzięki czekoladzie mamy więcej energii oraz lepiej się czujemy, produkujemy więcej endorfin. Dodatkowo surowe ziarna kakao są znakomitym źródłem przeciwutleniaczy, które poprawiają kondycję mózgu. Kolejne źródło szczęścia to np. orzechy brazylijskie, które mają w sobie dużo zdrowych tłuszczów, witamin i minerałów i już dwa orzechy podkręcą nam poziom endorfin. Warto dodać je podczas śniadania do owsianki lub naleśników, a na pewno poprawi nam to humor na cały dzień. Wpływ na nasze samopoczucie mają także zielone warzywa. Szpinak czy jarmuż  zawierają w sobie dużo witaminy B6, która obniża poziom kortyzolu we krwi. Dzięki temu poziom naszego stresu jest w naturalny sposób redukowany.

Niektóre produkty zwiększają dostępność prekursorów neuroprzekaźników. W naszym mózgu wzrasta stężenie związków, które przenoszą sygnały między komórkami. Prowadzi to do wzrostu poziomu dopaminy, która jest przekaźnikiem przyjemności i noradrenaliny. Zwiększa ona nasze pobudzeni, mamy więcej energii i jesteśmy szczęśliwi. Należy pamiętać, że zdrowe jedzenie ma wpływ nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Jeśli chcemy mieć większy wpływ na nasze emocje, powinniśmy zwracać dużo uwagi na to, co dostarczamy do naszego organizmu.