Gdzie skierowałby swoje kroki Józef Piłsudski gdyby przybył do Warszawy 11 listopada ’22? Oczywiście, że zechciałby się posilić „U Wieniawy”. 

Tak się stanie w najbliższy piątek. O 19.15 gości restauracji podejmą „toastem niepodległości” dwaj jej bohaterowie – marszałek Józef Piłsudski i zawsze wiernie mu towarzyszący Bolesław Wieniawa-Długoszowski.

Warto więc zarezerwować stolik „U Wieniawy” by uczestniczyć osobiście w tym historycznym wydarzeniu. Wprawdzie żaden z bohaterów nie podtrzyma legendy i nie wjedzie do lokalu konno, ale nastroje gości zagalopują tego wieczora nie raz.

Zabrzmią ułańskie piosenki, niejeden uśmiech wywołają anegdoty z życia Wieniawy, do refleksji pobudzą jego wiersze, a szwoleżerską atmosferę wzbogacą opwieści o koniach, konizmach i ułańskich zwyczajach.

Jeśli ktoś zechce sobie tę wiedzę utrwalić, będzie mógł zaopatrzyć się w rzeczową lekturę na długą, „ułańską jesień” […]

Niepodległość wypada czcić ze smakiem, a gdzie może być w tym dniu smaczniej niż „U Wieniawy”, pod okiem samego marszałka Piłsudskiego!

Posilmy się u jego boku wznosząc toast za toastem.

Zapraszamy do rezerwacji stolików:

Telefon kontaktowy: +48 573 000 526
e-mail: biuro@uwieniawy.pl